برگزاری دوره آموزشی هک قانونی و تست نفوذ

برگزاری دوره آموزشی هک قانونی و تست نفوذ

اسفند
۱۴

وقتی صحبت از هک کردن می شود بیشتر مردم تصویر می کنند یک شخص جوان متخصص کامپیوتر چندین دستور را در کامپیوتر وارد می کند و ناگهان به سیستم نفوذ کرده و پسوردها و شماره حساب ها و دیگر اطلاعات محرمانه را خارج می کند .اما در واقعیت هکر بودن یک تخصص امنیتی است و افرادی که از آن بصورت مثبت استفاده می کنند هکر اخلاقی نام دارند. هکرهای اخلاقی معمولا متخصصین امنیتی و تسترهای نفوذ هستند که از مهارت های هک و مجموعه ابزارهایی که به این منظور در نظر گرفته شده اند, استفاده می کنند. این دسته از افراد فقط نیاز دارند بفهمند که یک سیستم کامپیوتری چگونه کار می کند و به این منظور به چه ابزارهایی برای پیدا کردن ضعف امنیتی در سیستم نیاز دارند. 

وقتی که شما به مردم می گویید که من یک هکر اخلاقی (Ethical Hacker) هستم و هک اخلاقی انجام می دهم, معمولا پوزخندها و گفته هایی این چنین را می شنوید: "این دو کاملا متناقض و ضد و نقیض هستند" افراد زیادی هم می پرسند "مگر هک هم می تواند قانونی باشد؟" 

بله ! هکر اخلاقی بهترین توصیف را از کاری که شما به عنوان یک متخصص امنیتی انجام می دهید, می کند. شما از همان ابزارهای و متدهایی که هکرهای بدجنس دارند استفاده می کنید تا به ضعف‌های امنیتی در شبکه‌های کامپیوتری و سایر سیستم‌ها پی ببرید. سپس راه رفع حفره امنیتی را ارائه می‌کنید تا دیگر هکرهای بدجنس نتوانند به داده‌ها دسترسی پیدا کنند. این یک چرخه پایان ناپذیر است که دائما ضعف‌های امنیتی در سیستم های کامپیوتری کشف می شود و به این منظور وندورهای نرم افزاری پچ هایی را ارایه می کنند .

بر همین اساس انجمن علمی مهندسی کامپیوتر دانشگاه گیلان اقدام به برگزاری دوره تخصصی هک قانونی و تست نفوذ کرده است. این دوره از تاریخ 18 اسفند تا 30 اردیبهشت و در 10 جلسه برگزار خواهد شد. مدرس این دوره مهندس ادهم سعدی متخصص هک اخلاقی و تست نفوذ می باشد.

سرفصل های دوره به شرح زیر می‌باشد:
آشنایی با توزیع های لینوکس
معرفی تست نفوذ
معرفی هک قانونی 
حمله های رمز عبور
ابزار wireshark
مهندسی اجتماعی و ابزارهای آن
ابزارهای بهره برداری

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره می توانید وارد این لینک شوید.