لذت طراحی به سبک متریال (بررسی اپلیکیشن Fabulous)

لذت طراحی به سبک متریال (بررسی اپلیکیشن Fabulous)

شهریور
۱۶

طراحی خوب یک اپلیکیشن همیشه میتواند تاثیرگذار باشد. مثلا اپلیکیشنی که شاید خیلی کاربردی و خوب ولی در عین حال رابط و تجربه کاربری ضعیفی داشتنه باشد، به سرعت سقوط میکند. پس صرف نظر از کاربرد و محتوا، طراحی مهم ترین شاخصه یک اپلیکیشن خوب به حساب می آید.

در اینجا با بررسی اپلیکیشن Fabulous به مشخصه های خوب متریال دیزاین میپردازیم.

 

 

همه ما میدانیم که شروع عادت های سالم مثل ورزش کردن، درست غذا خوردن و تمرین ذهن میتواند سخت باشد. تیم توسعه ی Fabulous این مشکل را حل کرده است. این شرکت با استفاده از الگوهای متریال دیزاین، توانسته به یک طرح بسیار جامع و کاربردی که انگیزه کاربر رو برای گشت و گذار در اپ برمی انگیزد برسد. از آن موقع هم تعداد دانلودهای روزانه این اپ 16 برابر شده، 97600 پنج ستاره گرفته و در سال 2016 جایزه بهترین دیزاین را نصیب خودش کرده است.

 

تسلط به قدرت داستانسرایی

اپلیکیشن Fabulous داستانسرایی را تقریبا در تمام قسمت هایی که کاربر با آن ارتباط دارد استفاده کرده است. از ریتم اندازه های متن تا تصویرسازی های ظریف و مرتبط. مثلا اینکه شما را به کشف چیزهای جدید در اپ هدایت میکند. یا اینکه برای القای یک عادت جدید، بدون آنکه متوجه باشید شما را درگیر خود میکند.

"این اپلیکیشن مثل یک همراه، کاربر را طی یک داستانی راهنمایی میکند و تمام خدمات و اطلاعات لازم را در طول مسیر میدهد. ما از تصویرسازی های متعدد برای دستیابی هرچه آسان تر کاربر به هدف هایش استفاده کردیم."

-تایلر لینگ، طراح اپلیکیشن