طراحی سایت با PHP چه مزایایی نسبت به سایر زبانها دارد

طراحی سایت با PHP چه مزایایی نسبت به سایر زبانها دارد

شهریور
۳۱

هنگامی که به راه اندازی وب سایت فکر می کنیم ابعاد مختلفی را در نظر می گیریم، مواردی مانند طراحی ظاهر وب سایت، توسعه وب سایت، انعطاف پذیری، تهیه هاست و دامین، نگهداری وب سایت و از همه مهمتر هزینه های راه اندازی یک سایت اینترنتی.

پس از اینکه این موارد را مورد بررسی قرار دادیم، اگر تصمیم گرفتیم وب سایتی راه اندازی کنیم که جذاب باشد، بدون اشکال اجرا شود، ایمن باشد، سرعت دانلود خوبی داشته باشد، کم هزینه باشد و به سادگی مدیریت شود حتما زبان برنامه نویسی PHP را انتخاب خواهیم کرد و آن را به سایر زبانهای برنامه نویسی تحت وب مانند Java, ASP .Net, .JSP ترجیح خواهیم داد.

البته لازم است یادآوری شود که ترجیح دادن PHP به سایر زبانهای برنامه نویسی فقط تصمیم تیم ما نبوده است و مدیریان بسیاری از وب سایتهای بزرگ و کوچک دنیا نیز چنین تصمیمی گرفته اند. اسامی برخی از وب سایتها و سیستمهای رایگان و پولی که برپایه PHP بنا شده اند را در ادامه بیان می کنیم:

  • شبکه اجتماعی فیسبوک
  • وب سایت ویکی پدیا
  • انجمن ساز vBulletin
  • سیستم مدیریت محتوای وردپرس
  • سیستم مدیرت محتوای جوملا


می توان اسامی بسیار زیادی را به این لیست اضافه کرد اما حرفه ای های اینترنت می دانند که بزرگان حاضر در این لیست در اینترنت یکه تاز هستند و هر کدام به دهها و صدها میلیون کاربر اینترنت سرویس دهی می کنند.

PHP چیست

PHP یا Hypertext Preprocessor یک زبان برنامه نویسی است که برای ایجاد صفحات اینترنتی بوجود آمده است. PHP قابلیتهای فراوانی برای ایجاد و مدیریت کدهای HTML، کار با فایلهای گرافیکی، کار با کوکی ها، ارسال ایمیل، کار با فایلها، ایجاد توابع Login و... دارد.

PHP در اصل به عنوان Personal Home Page شناخته می شود که این نام هدف از ایجاد PHP را به خوبی نمایان می سازد.

مزیتهای اصلی PHP

یادگیری PHP آسان است.
سینتکس PHP شبیه به زبانهای Perl و C می باشد.
ارزان است.
بطور اختصاصی برای ایجاد صفحات وب ساخته شده است.
نسبت به سایر زبانهای برنامه نویسی سرعت اجرای بالاتری دارد.
روی سیستم عامل های (Platform) مختلف نصب می شود.
استفاده از دیتابیس قدرتمند MySQL برای افزایش امنیت و سرعت بازیابی اطلاعات.
بهینه سازی MEMORY