Retargeting  چیست و چگونه کار می کند؟ 

Retargeting  چیست و چگونه کار می کند؟ 

بهمن
۲۸

هدفگیری مجدد (retargeting) که با عنوان بازاریابی مجدد (remarketing) نیز شناخته می شود، یک نوع از تبلیغات آنلاین است که به شما این امکان را می دهد تا کاربرانی که سایت شما را ترک می کنند را قانع کنید که مجددا به سایت شما برگشته و تبدیل به مشتریان وفادار شما شوند. براساس آمار تنها 2% از کاربران اکثر وب سایتها در اولین بازدیدشان از یک سایت تبدیل به کاربر دائمی آن سایت می شوند. هدفگیری مجدد ابزاری است که به شرکت ها کمک می کند تا از پتانسیل 98% کاربری که سایتشان را ترک کرده اند استفاده کرده و آنها را تبدیل به مشتریان وفادار خود کنند.

ReTargeting چگونه کار می کند؟
Retargeting  یک تکنولوژی مبتنی بر کوکی است که از کد جاوااسکریپت ساده استفاده می کند و به طور ناشناس مخاطبان شما را در سراسر وب دنبال می کند.

روش کار Retargeting  به اینصورت است: شما یک کد کوچک و پنهان را در وب سایت خود قرار دهید (به این کد پیکسل نیز گفته می شود). کد یا پیکسل برای بازدیدکنندگان سایت شما غیر قابل تشخیص است و بر عملکرد سایت تاثیر نمی گذارد. هر بار که یک بازدیدکننده جدید وارد سایت شما می شود، این کد یک کوکی مرورگر ناشناس را در رایانه (یا هر وسیله ای که برای مرور اینترنت از آن استفاده می کند) او ذخیره می کند. پس از آن، هنگامی که بازدیدکننده کوکی دار شما در اینترنت گشت و گذار می کند، این کوکی زمان ارائه تبلیغات را برای تامین کننده خدمات هدفگیری مجدد شما مشخص می کند. از این طریق، نمایش تبلیغات شما صرفاً و منحصراً برای افرادی که قبلا از سایت شما بازدید کرده اند تضمین می شود.

Retargeting  بسیار تاثیرگذار است، زیرا هزینه ای که برای تبلیغات پرداخت می کنید را روی افرادی متمرکز می کند که از قبل با برند شما آشنایی دارند و اخیراً علاقه خود را با مراجعه به وبسایت شما نشان داده اند. به همین دلیل، بسیاری از بازاریاب هایی که از این روش استفاده می کنند، نسبت به اغلب کانال های دیجیتال، شاهد بازگشت سرمایه بیشتری هستند.

ReTargeting  چه زمانی موثر است؟
Retargeting  یک ابزار برندسازی و بهینه سازی تبدیل قدرتمند است، اما هنگامی می تواند حداکثر پتانسیل خود را نشان دهد که در قالب بخشی از یک استراتژی دیجیتال بزرگتر قرار گیرد.

Retargeting  در پیوند با بازاریابی درونگرا (inbound marketing) و بازاریابی برونگرا (outbound marketing) یا ایجاد تقاضا (demand generation) بهترین کارکرد را دارد. استراتژی هایی که بازاریابی محتوایی، AdWords و نمایش هدفمند را در بر می گیرند در جذب ترافیک عملکرد خارق العاده ای دارند، اما این استراتژی ها در بهینه سازی نرخ تبدیل تاثیری ندارند. در طرف مقابل، هدفگیری مجدد می تواند باعث افزایش نرخ تبدیل شود، اما نمی تواند افراد بیشتری را به سایت شما جذب کند. بهترین گزینه شما این است که از یک یا دو ابزار برای جذب ترافیک استفاده کنید، و سپس از Retargeting  برای بهره برداری از آن ترافیک بهره ببرید.

منبع: وب سایت retargeter.com

مطالب مرتبط:

* با این 5 ترفند، ترافیک سایت خود افزایش دهید
7 نکته مهم برای افزایش کاربردپذیری (Usability) وب سایت شما