تسلط بر تئوری رنگها در طراحی وب

تسلط بر تئوری رنگها در طراحی وب

شهریور
۲۲

رنگها تاثير قطعي بر افراد و روحيه آنها دارند. به همین دلیل رفتار مردم تمایل به تغییر بر اساس رنگها دارد. عناصر مختلفی در رنگ ها وجود دارد که باعث می شود آنها دارای طبیعت گرم تر، خنک تر و خنثی تر باشند. به همین ترتیب، این رنگ های متفاوتی نسبت به مردان و زنان متفاوت است و بنابراین تنظیمات رنگ سن و جنسیت باید مورد توجه قرار گیرد. طرح رنگی یکپارچه است و به همین دلیل طراحان ترجیح می دهند از چرخ رنگی برای ایجاد یک تعادل کامل بین رنگ های مختلف برای ساخت لوگو های نمادین یا ایجاد معماری وب محور استفاده کنند.  اینجا واقعا قسمت حیرت انگیز آن است. انتخاب رنگ و رنگ مکمل آن آسان نیست. این نیز شامل زیبایی شناسی و درک فرمان های اساسی نظریه رنگ است.

 

رنگها می توانند قدرتمندترین ابزار شما باشند تا واکنش مخاطبان را بیاموزید.
شما می توانید از رنگ برای متوقف کردن بازدید کنندگان وب استفاده کنید، آنها را تشویق کنید تا به یک تماس دعوت شده یا به آن پاسخ دهند.
رنگ های گرم انگیزه بخش و مشوق هستند برای مخاطبان، در حالی که رنگ های سرد آنها را با گرایش های آرام بخش، تسکین می دهد. با استفاده از رنگ های درست می توانید یک محیط گرم، راحتی یا آرامش طراحی کنید، یا می توانید تصویری از طراوت روح را بیان کنید.

 

ملاحظات رنگی در طراحی

 

مشخص کردن سلسه مراتب

 

فضاهای منفی

 

استفاده از رنگهای مشخص برای اعمال مشخص

 

پیروی از یک طرح مشخص

 

6 طرح رنگیِ پرکاربردِ روز

 

 

منبع:
سایت Design Mantic